CESTOVÁNÍ / Náš tip

Popis:
12.6.2017

Znojmo Extreme 790 je za dveřmi

ZNOJMO

Závod ve výběhu na radniční věž – Znojmo Extreme 790 – je za dveřmi! Koná se již v sobotu a organizátoři slibují nejen skvělé sportovní výkony, celodenní program a after party, ale i to, že poběží na dřeň. „A tím nemyslím jen to, že ze sebe vydám všechno,“ říká s úsměvem místostarosta Jan Grois, který bude stejně jako letos aktivním účastníkem běhu. „Jak jsme již avizovali, startovné putuje Nadaci pro transplantaci kostní dřeně. Děkujeme proto ještě jednou všem závodníkům, že do závodu jdou s námi,“ dodává Grois.

Organizátoři také spolupracují s kampaní Znojemsko na dřeň, po celé odpoledne tak bude na nedalekém Horním náměstí informační stánek kampaně. „Po domluvě s vrchní sestrou Hematologicko-transfuzního oddělení znojemské nemocnice bude možné se na místě zapsat do registru dárců dřeně od 15:00 do 18:00 hodin. Zapsat se může každý zdravý člověk ve věku 18 - 40 let, stačí vyplnit přihlášku a nechat si odborným zdravotnickým personálem odebrat kontrolní vzorek krve potřebný k určení transplantačních znaků. Věřím, že se nám povede do registru zapsat další nové dárce, třeba i z řad sportovců,“ těší se Iveta Hlobilová, koordinátorka kampaně Znojemsko na dřeň.

Závodníci budou mít stejně jako vloni možnost projít si trať a vyšlápnout si tak 158 schodů radniční věže ještě hezky v klidu, a to v den závodu od 12:00 do 13:00 hodin. „Umožněno ale bude opravdu jen vystoupání schodů, nikoliv vyběhnutí. Chceme dát závodníkům možnost prozkoumat si úskalí tratě a třeba si podle toho zvolit i vhodnou taktiku,“ doplňuje místostarosta Grois informace k závodu.

„Máme ještě jedno důležité info pro všechny závodníky: prosíme o registraci závodníků v týmu jmenovitě nejpozději do úterý, abychom mohli uzavřít startovní listinu. Je nutné mít v týmu opravdu všech pět lidí! Pokud tým bude závodit v nižším počtu lidí než 5, nebude jeho čas hodnocen a nemůže tak soutěžit o naše skvělé ceny. V případě dotazů nebo problémů pište na registrace@extreme790.cz,“ vyzývá sportovce Jakub Šigut z organizátorského týmu Rabbits Znojmo.

No a o co soutěžíme? „Výherce čekají opravdu hodnotné ceny a krásné poháry. Pro letošní rok jsme se ale rozhodli potěšit každého závodníka, který vyběhne na vrchol radniční věže – na památku si odnese krásnou účastnickou medaili. A ano, určitě se budeme všichni hecovat. Ale předně bych byl rád, abychom si celý den užili. Srdečně tedy zvu nejen sportovce, ale také fanoušky a všechny další lidi, kteří se chtějí bavit. Připraven je doprovodný program závodu a after party s hudebním i tanečním programem,“ zve na akci místostarosta Jan Grois.

O ZÁVODU

Závod Znojmo Extreme 790 byl v roce 2016 součástí oslav 790. výročí od povýšení Znojma na královské město. Úkolem běžců bylo zdolat v týmu dohromady 790 schodů šest století staré radniční věže. Překážkou závodníkům bylo prašné prostředí, různé typy schodů i snížená viditelnost. Důležitá tak byla nejen rychlost závodníků, ale také jejich šikovnost a obratnost. Letošní druhý ročník závodu se koná v sobotu 17. června a startovní listina je plná. Startovné putuje Nadaci pro transplantace kostní dřeně. Závod pořádá město Znojmo ve spolupráci s Rabbits Znojmo.

Více na www.extreme790.cz.

Autor / zdroj: Ing. Zuzana Pastrňáková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Znojmo v oslabení získalo proti Ústí zaslouženě tři body

Znojmo zaslouženě porazilo svého soupeře, třebaže většinu zápasu hrálo v oslabení. Dokázalo odrazit všechny útoky a kromě penalty a šance Ústí v samém

Post

Do podpory kultury putují dva miliony korun. Nejvíce dotovanou akcí je Hudební festival Znojmo

Ve Znojmě organizuje většinu kulturních akcí včetně té největší – Znojemského historického vinobraní – Znojemská Beseda, příspěvková organizace města,

Post

Zastupitelé Znojma podpořili Vinobus, aktivity v oblasti cestovního ruchu i podporu obnovy církevních památek

Zastupitelé Znojma schvalovali individuální dotace, tj. dotace, které svým charakterem nezapadají do jednotlivých vyhlášených dotačních programů. Celk

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

Maminčino koření www.beautyexpo.cz garaze.fabrego.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA